Wyposażenie sklepu to nie tylko towar! Niezbędne są lady sklepowe, wózki lub koszyki, niekiedy urządzenia chłodnicze, a przede wszystkim regały pozwalające na wyłożenie i zaprezentowanie sprzedawanych produktów. Niekiedy przydatne mogą się okazać systemy prowadzenia klienta, takie, jak młynki wejściowe, boksy kasowe, czy też bramki mechaniczne lub elektroniczne. Wbrew pozorom wybór mebli do sklepu, nie jest oczywisty. Potrzeby różnią się w zależności od branży sklepu. W przypadku sklepów oferujących szeroki asortyment towarów codziennego użytku, od żywności po ubrania, kosmetyki, a także środki czystości oraz inne można je wyposażyć w różnego rodzaju regały, odpowiednio dostosowane do danego towaru lub wybrać modele uniwersalne.

Rodzaje regałów sklepowych

Jeśli chodzi o regały sklepowe, to są ich różne rodzaje, a główny podział regałów tworzą towary, jakim mają być przeznaczone. Wyróżniamy regały piekarnicze, cukiernicze, a także warzywne, czy też alkoholowe, papierosowe oraz prasowe. Mogą być też wykonane z różnych tworzyw, najczęściej metalu lub drewna. Jeśli zależy nam na dużej wytrzymałości i funkcjonalności najlepiej postawić na regały sklepowe metalowe. Występują one też w różnych modułach, wśród których wyróżniamy:

  • regały przyścienne,
  • regały wolnostojące,
  • regały narożne,
  • regały gondole.

Wiele rodzajów regałów metalowych możliwa jest do zabudowania płytą meblową lub drewnianą. Dzięki temu pozostają solidne i bezpieczne, przy jednoczesnym zyskaniu na walorach estetycznych. Mogą zatem stanowić całkiem eleganckie, a przede wszystkim praktyczne wyposażenie sklepu.

Wybór regałów sklepowych

To, jaki regał wybrać do sklepu, jest kwestą mocno indywidualną. Pod uwagę należy wziąć rodzaj branży, a co za tym idzie rodzaj towaru jaki ma być eksponowany, ale też powierzchnię sklepu. Należy pamiętać, że musi być zachowana odpowiednia ilość wolnej przestrzeni w sklepie zapewniająca klientom swobodne poruszanie się. Warto przy zakupie regałów zweryfikować, czy posiadają certyfikat wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania. To kwestia ważna zarówno dla klientów naszego sklepu, jak i jego pracowników. Zarówno konstrukcja regału powinna być solidna, jak i jego półki oraz wszelkie zawieszki. Na szczęście większość dostępnych wariantów mebli sklepowych można dowolnie dopasowywać i dostosowywać do indywidualnych potrzeb, tak by były maksymalnie praktyczne i komfortowe. Można indywidualnie dobrać wielkość i długość danego modelu regału, a nawet wybrać kolorystykę.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com